TIME-MANAGEMENT FOR TECHNICAL PROFESSIONALS ТА МИСТЕЦТВО ІЛЮЗІЇ

IMG_7625

Традиційно вже 46 років поспіль викладачі і співробітники кафедр соціально-гуманітарного спрямування активно беруть участь у щорічній конференції ВНТУ.

З 1993 року гуманітарні підрозділи фактично відкривали конференцію, оскільки першими починали свою роботу. Так відбулось і в цьому році, тому що багато студентів фактично зі всіх факультетів задіяні у цьому заході.

Варто нагадати, що до складу Інституту соціально-гуманітарних наук входять кафедри  філософії та гуманітарних наук, мовознавства, іноземних мов, суспільно-політичних наук,  фізичного виховання, а також науково-освітній гендерний центр, лабораторія соціологічних досліджень, служба психологічної підтримки.

Відповідно, тематика доповідей і матеріалів конференції була досить різноманітною і надзвичайно цікавою.

IMG_7588

До прикладу, у цьому році опубліковано на сайті університету 249 робіт як досвідчених фахівців, так і активних студентів, які роблять лише перші кроки в аналітичній діяльності.

Приємно, що кожного року конференцію супроводжують цікаві заходи.

Чималу увагу привернула виставка студентських робіт, яку організувала професор Тамара Буяльська, директор Культурно-мистецького і просвітницького центру ВНТУ. Це справжні витвори мистецтва, які достойні зайняти почесне місце серед робіт відомих майстрів.

IMG_7577

Науково-технічна бібліотека університету створила експозицію літератури на тему «Слово наше рідне – слово українське», яка була представлена в аудиторії 2363 (КМПЦ), де проходило пленарне засідання конференції.

IMG_7583_1

Відкрив конференцію перший проректор з наукової роботи університету, доктор технічних наук, професор Сергій Павлов.

Він привітав учасників, розповів про здобутки викладачів Інституту соціально-гуманітарних наук в науковій та навчально-методичній роботі.

IMG_7599

На пленарному засіданні звучали вельми цікаві доповіді, які викликали дискусію і позитивні емоції.

IMG_7590

Першою доповідала студентка факультету менеджменту та інформаційної безпеки Олена Свентух з темою «Time-management for Technical Professionals». Вона показала неабиякі ораторські здібності, гарні знання англійської мови і приклад вірно побудованого самоменеджменту.

IMG_7604

Виступ доктора філософських наук, професора Олега Хоми «Етичні засади редакційної практики в наукових журналах і ефективність наукових досліджень » мав за мету звернути увагу на проблеми наукової новизни наукових розвідок, необхідність перебудови системи оцінки досліджень.

IMG_7608

Ірина Зозуля, кандидат педагогічних наук, старший викладач, доповідала про білінгвальне навчання в контексті сучасних інтеграційних концепцій освіти. Питання про використання двох мов у процесі навчання є дуже актуальним з огляду на міжкультурні обміни, можливості студентів проходити практику і навчатись у інших країнах тощо. Знання іноземної мови розкриває значні можливості у науковому обміні, що актуалізує вивчення іншої мови й нашими викладачами.

Доповідь, яка завершила пленарне засідання, викликала шквалу емоцій.

IMG_7613

IMG_7623

Студент факультету інформаційних технологій та комп`ютерної інженерії Антон Косарєв розповідав про мистецтво ілюзії та її місце в історії людства . Він є майстерним ілюзіоністом і виступ завершив феєричними фокусами.

16-17 березня проходили засідання секцій, на яких студенти і викладачі виступали із презентаціями, знайомили аудиторію із своїми науковими здобутками.

IMG_7628

IMG_7639

IMG_7642

IMG_7658

IMG_7670IMG_7660

IMG_7664IMG_7663

На мій погляд, науково-технічна конференція виконала одне із своїх головних завдань – зацікавити студентів займатись аналітикою і обмінюватись досвідом з колегами.

Світлана ДЕНИСЮК,
доктор політичних наук, професор,
директор Інституту соціально-гуманітарних наук ВНТУ

З матеріалами конференції ІнСГН можна ознайомитись за адресою: https://conferences.vntu.edu.ua/index.php/all-hum/all-hum-2017/schedConf/presentations