29 СІЧНЯ 2018 РОКУ ВИПОВНЮЄТЬСЯ 100 РОКІВ БОЮ ПІД КРУТАМИ

Нещодавно українці вшановували 100-літню річницю бою під Крутами, який став героїчним епізодом в спробі Української Центральної Ради зупинити більшовицькі війська, що наступали на Київ з метою знищити УНР і нав’язати радянську владу українцям. Лідери української революції не приділили належної уваги будівництву власних збройних сил, тому зупинити ворога було вкрай важко.

На допомогу малочисельним українськім військам, що захищали столицю, зголосилися приєднатися курсанти Першої української юнкерської школи ім. Б. Хмельницького і юнакидобровольчого помічного куреня Січових стрільців. Про їхній героїзм і готовність покласти своє життя на вівтар незалежності Батьківщини велася мова на урочистому заході, проведеному 29 січня 2018 р.викладачами кафедри суспільно-політичних наук.

СПН Крути

Доцент Пономаренко А. Б. нагадала студентам про драматичні подіі бою під Крутами, де завдяки подвигу патріотично налаштованої молоді вдалося на кілька днів призупинити наступ ворога на Киів. Українська Центральна Рада змогла ще трохи протриматися у столиці, щодало можливість українським дипломатам добитися міжнародного визнання УНР і укласти Брест-Литовський мирний договір. Доц. Слободянюк А. В. розкрив історичне значення цієї події з точки зору історичної перспективи, адже саме Крути стали початком нової героїчної доби в історії України.

СПН Крути2image-0-02-04-d323928ea9a1374629a9bdebe9d31522cba3c4494c0b375a31b18aa74f66219f-V

Обговорення теми було продовжено викладачами кафедри під час «круглого столу», присвяченого знаменній події. Дискусія точилася навколо питання про значення бою під Крутами для української колективної пам’яті та української ідентичності.

29 СІЧНЯ 2018 РОКУ ВИПОВНЮЄТЬСЯ 100 РОКІВ БОЮ ПІД КРУТАМИ