Що ми знаємо про День Гідності та Свободи?

den-gidnosti

21 листопада в Україні відзначається День гідності та свободи. Це свято відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Є наступником свята Дня Свободи, що відзначалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005—2011 роках, поки не було скасоване указом Президента Віктора Януковича.

13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» підписав указ № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року, згідно з яким в Україні 21 листопада відзначається День гідності та свободи.

Одночасно зі встановленням Дня Гідності та Свободи указом № 871/2014 Президент скасував свято «День Соборності та Свободи України» та відновив свято «Дня соборності України».

2017-11-21 13.292017-11-21 13.30

З нагоди Дня гідності та свободи кафедрою суспільно-політичних наук ВНТУ зі студентами першого та четвертого курсу факультету інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії в рамках курсів «Історія України» та «Політологія» було проведені просвітницько-виховні заходи. Студенти мали змогу переглянути та обговорити відеоматеріали про сутність та хронологію подій Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Великий інтерес студентів був викликаний інтерактивним тестом, запропонований «Факти ICTV», який дав змогу перевірити, що ми знаємо про День Гідності та Свободи.

Підготував к.соц.н., доц. А. В. Слободянюк
Що ми знаємо про День Гідності та Свободи?