15 листопада 2016 року відбулася МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «Сутність та перспективи впровадження електронної демократії в Україні»

15 листопада 2016 року за ініціативи Інституту соціально-гуманітарних наук ВНТУ та кафедри суспільно-політичних наук ВНТУ у Вінницькому національному технічному університеті відбулася МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «Сутність та перспективи впровадження електронної демократії в Україні» за участю Швейцарського бюро співробітництва «Електронне урядування для підзвітності влади та участі суспільства» (EGAP)

ВНТУ: ПЛЕКАЄМО ПАРОСТКИ ЕЛЕКТРОННОЇ ДЕМОКРАТІЇ!

Електронна демократія в Україні робить лише перші кроки… От і у Вінницькому національному технічному університеті 15 листопада відбулись відразу дві значні взаємопов’язані події: відкриття Центру інновацій в електронному урядуванні та проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Сутність та перспективи впровадження електронної демократії в Україні».

800x27818115107321_349687615390544_8388131867213955502_n

Мета конференції — проведення комплексного наукового аналізу ролі, потенціалу й механізмів реалізації електронної демократії та електронного урядування в Україні із залученням зусиль науковців, аспірантів, студентів, фахівців, які досліджують зазначені проблеми.

582ad82dc3a21 582ad834b4f50

Електронна демократія («е-демократія», «мережева демократія, «хмарна демократія») — інноваційний інструмент зміцнення демократичного політичного режиму, демократичних інститутів та процесів за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій. Вона зорієнтована на максимальну реалізацію прав і свобод громадян, розширення їх можливості брати участь у політичному житті, посилення соціальної позиції та політичної активності громадян, розвитку прямої форми демократії. Через впровадження е-демократії в Україна повинне налагодитись ефективне партнерство громадян у питаннях управління державними та місцевими справам із дотриманням основного принципу — влада належить народу.

100_3948100_4003

Конференція проводилась Інститутом соціально-гуманітарних наук ВНТУ, організацію взяла на себе кафедра суспільно-політичних наук, адже така проблематика досліджується переважно політологами, соціологами і правознавцями. Тематика викликала чималий інтерес серед науковців, аспірантів, магістрів, студентів і практичних працівників, які надіслали більше півсотні матеріалів.

582ad82f7b9f5582ad82c16b8d

На пленарному засіданні виступали поважні гості, які не лише розкрили сутність е-демократії і е-урядування, а надали практичні рекомендації щодо використання можливостей інформаційно-комунікаційних технологій у суспільно-політичному просторі, запропонували варіанти співпраці із громадськими організаціями і фондами, які зацікавлені у розвитку громадянського суспільства.

17_11_2016_9100_3993

Такими гостями були:  Йорданка Томкова (Швейцарське бюро співробітництва «Електронне урядування для підзвітності влади та участі суспільства» (EGAP),

100_3976100_3983

Андрій Семенченко (доктор наук з державного управління, професор, директор Інституту вищих керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України), Володимир Романенко (директор департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради),

100_4011100_4028

Софія Сакалош (Вінницька ГО «Подільська агенція регіонального розвитку»), Оксана Гречко (незалежний експерт) та ін.

100_3970100_4026

Активне обговорення учасниками конференції викликали доповіді доктора політичних наук, професора, академіка Академії політичних наук, завідувача кафедри суспільно-політичних наук ВНТУ Валерія Корнієнка та кандидата соціологічних наук, доцента кафедри СПН, наукового керівника лабораторії соціологічних досліджень ВНТУ Анатолія Слободянюка.

100_3956Учасників конференції в он-лайн режимі привітали Одеська національна академія зв’язку ім. О. С. Попова в особі Ярослава Гапановича і Одеський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України в особі Юрія Пігарєва. На сьогоднішній день вже є спільні проекти між нашими закладами, які будуть у найближчий час реалізовані.

Варто відзначити, що проведення конференції було підтримано із боку бізнесових структур, які вболівають за розвиток держави і підтримують наукові заходи. Так, приватне підприємство «БВВ-БУД» надало благодійну допомогу, яка буде використана на покращення матеріального стану університету.

До проведення конференції долучилась і громадська організація «Асоціація «Аналітикум», члени якої зацікавлені у розробці тренінгових занять на базі Центру інновацій в електронному урядуванні Загалом Центр буде використано для навчання різних верств населення основам е-урядування, оскільки це шлях до формування та впроваджування кращих стандартів е-урядування та інноваційних практик, що покращать якість послуг та доступ до інформації для громадян.

Світлана ДЕНИСЮК,
доктор політичних наук, професор кафедри СПН,
директор Інституту соціально-гуманітарних наук

З матеріалами конференції можна ознайомитись на сайті http://conferences.vntu.edu.ua/index.php/e-democracy/e-democracy2016/schedConf/presentations

Репортаж про МІЖНАРОДНУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНУ КОНФЕРЕНЦІЮ «Сутність та перспективи впровадження електронної демократії в Україні» за участю Швейцарського бюро співробітництва «Електронне урядування для підзвітності влади та участі суспільства» (EGAP) телеканал ВІТА ТБ

%d0%b2%d1%96%d1%82%d0%b0-%d1%82%d0%b1

Відеоматеріали про МІЖНАРОДНУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНУ КОНФЕРЕНЦІЮ «Сутність та перспективи впровадження електронної демократії в Україні» за участю Швейцарського бюро співробітництва «Електронне урядування для підзвітності влади та участі суспільства» (EGAP)

800x278181

Підготував А.В.Слободянюк
15 листопада 2016 року відбулася МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «Сутність та перспективи впровадження електронної демократії в Україні»

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>