15 вересня – міжнародний день демократії

%d0%bc%d1%96%d0%b6%d0%bd%d0%b0%d1%80-%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d1%8c-%d0%b4%d0%b5%d0%bc%d0%be%d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%82%d1%96%d1%97

Міжнародний день демократії (International Day of Democracy) встановлений Генеральною асамблеєю ООН у 2007 році і відзначається 15 вересня. Ця дата приурочена до 20-ї річниці першої міжнародної конференції нових та відновлених демократій, яка відзначалася в 2008 році.

ООН запропонувала державам, а також регіональним, міжурядовим і неурядовим організаціям взяти нове свято, як привід звернути увагу на стан демократії в світі.

Слово «демократія» походить від двох старогрецьких слів, що позначають «народ» і «влада», і традиційно переводиться як «влада народу». Під цим терміном мається на увазі політичний режим, в основі якого лежить метод колективного прийняття рішень з рівним впливом учасників на результат процесу або на його істотні стадії.

Демократія заснована на вільному волевиявленні народу і тісно пов’язана із забезпеченням правопорядку та здійсненням прав і основних свобод людини. Сучасне суспільство відносить демократію до універсальних цінностей і принципам.

Основні проблеми демократії – влада, її технології, мирне делегування, зміна і її легітимність в очах народу, а також забезпечення рівноправності, але вони мінімізовані і, як правило, поміщаються в площину широкої суспільної дискусії та саморегуляції, на відміну від інших політичних режимів, однак також впираються в питання моральності, духовності і деякі історико-культорологічні цінності, властиві для тих чи інших етногеографічних просторів. Станом на кінець XX – початок XXI століття, демократія представляється головним трендом на світовій арені.

Діяльність Організації об’єднаних націй в підтримку зусиль урядів щодо заохочення та зміцнення демократії здійснюється відповідно до Статуту і лише за конкретною прохання відповідних держав-членів ООН.

У Міжнародний день демократії зазвичай проводяться різного роду просвітницькі заходи — лекції, семінари, круглі столи. Крім того, до цієї дати готуються інформаційні матеріали на тему демократії — газети, листівки, брошури.

15 вересня – міжнародний день демократії

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>