Щороку 12 серпня світова громадськість відзначає Міжнародний день молоді

molod-572x267

Щороку 12 серпня світова громадськість відзначає Міжнародний день молоді, проголошений згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 17 грудня 1999 року, що ухвалила рекомендації Всесвітньої конференції міністрів у справах молоді (Лісабон, 8-12 серпня 1998)

Ідея Міжнародного дня молоді була запропонована в 1991 р. молоддю, яка зібралася в Відні (Австрія) на І сесії Світового молодіжного форуму системи ООН. Форум рекомендував, щоб Міжнародний день молоді було оголошено спеціально для збору коштів, просування та підтримки Фонду молоді ООН у партнерстві з молодіжними організаціями. Рішення про оголошення 12 серпня Міжнародним днем молоді було підтримано на І сесії Світової конференції Міністрів у справах молоді, що проходила в Лісабоні 8-12 серпня 1998 р. Ця рекомендація була підтримана 17 грудня 1999 р. 54 сесією Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй у резолюції № «A/RES 54/120 I» («Політика та програми, що залучають молодь»), та 12 серпня було оголошено Міжнародним днем молоді. Асамблея також рекомендувала проводити пропагандистські заходи в підтримку Міжнародного дня з підвищення інформованості про Всесвітню програму дій, що стосується молоді, прийнятої в 1995 р. (резолюція Генеральної Асамблеї №”A/RES/50/81″).

Міжнародний день молоді щороку має певну основну тематику:

2001 — Боротьба з епідемією ВІЛ/СНІДу;

2002 — Дії молоді для стійкого розвитку;

2003 — Зайнятість молоді;

2004 — Молодь у суспільстві різних поколінь;

2005 — Перетворення зобов’язань у реальні справи;

2006 — Спільна боротьба з зубожінням: молодь і викорінювання зубожіння;

2007 — Будь поміченим, будь почутим: участь молоді заради розвитку;

2008 — Молодь і зміна клімату: час діяти;

2009 — Стабільність: наш виклик, наше майбутнє;

Протягом 2010-2011 рр відзначався Міжнародний рік молоді на тему «Діалог і взаєморозуміння»;

2012 — Будуючи кращий світ: партнерство з молоддю;

2013 — Молодіжна міграція: рухаючи розвиток уперед;

2014 — Психічне здоров’я важливе;

2015 — Молодіжне громадянське зобов’язання;

2016 — Шлях до 2030: викорінювання злиднів і досягнення відповідальних споживання та виробництва.

У той час як молодь складає одну чверть світової робочої сили, на неї припадає половина безробітних. Ринки праці зазнають труднощів із забезпеченням стабільної зайнятості з гарними перспективами для молодих людей, за винятком висококваліфікованих фахівців.
Сьогодні у світі налічується майже 3 мільярди жителів у віці до 25 років. Більше півмільярда з них живуть в бідності. Понад 100 мільйонів дітей не відвідують школу. Щодня близько 30 тис. дітей вмирають від убогості. Щодня 7 тис. молодих людей заражаються ВІЛ / СНІДом.

Анекдот до дати: “Кажуть, що молодь нині пішла не та. Але ж і бабусі вже не ті… шкарпетки не в’яжуть, пиріг не печуть… В інтернеті сидять…”
Підготував А.В.Слободянюк
Щороку 12 серпня світова громадськість відзначає Міжнародний день молоді