ТИЖДЕНЬ ПРАВА-2017 У ВНТУ

Інститут соціально-гуманітарних наук, зокрема, кафедра суспільно-політичних наук, 24 листопада відкрили тиждень права-2017 у ВНТУ

Свобода означає абсолютне верховенство прав людини.
Франклін Рузвельт

Відповідно Наказу Президента України, щорічно проходить Всеукраїнський тиждень права, який присвячений Дню прав людини. Він  проводиться на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

24068033_2027139350854753_5955349671726395519_n

Інститут соціально-гуманітарних наук, зокрема, кафедра суспільно-політичних наук, 24 листопада відкрили це свято права у нашому університеті. На початку заходу було проведено вікторину із студентами 1-4 курсів, на якій учасники розв’язували типові ситуації, що потребували правової оцінки. Завдання викликали інтерес аудиторії, а відповіді на питання для багатьох присутніх виявились дуже корисними, адже ми постійно перебуваємо у просторі правових стосунків із суспільством і одним з одним.

Викладачі кафедри суспільно-політичних наук (професор Корнієнко В. О. і доцент Похило І. Д.) визначили переможців вікторини, якими стали студенти: Латанська Анастасія – 2АКІТ-17б, Галунко Анастасія – 1АКІТ-17б, Підопригора Євген – ЕКО-17б, Варушечкіна Марина – ЕКО-14б, Поліщук Діана – ЕКО-14б.

Виступ Кащука Володимира Борисовича – представника Експертної юридичної служби, був присвячений відповідям на питання про те, де можна віднайти необхідну юридичну інформацію, як звернутись за допомогою до юристів. Зокрема, він зосередив увагу на вже створених сучасних Інтернет ресурсах, які дозволяють громадянам отримати юридичний супровід сім днів на тиждень і 24 години на добу.

24174423_2027139477521407_1823235462238630797_n

Наприкінці заходу доцент  Похило І. Д. розповіла про головну мету Міжнародного дня прав людини – утвердження в усьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню одна до одної. Й нині актуальним є пошук механізмів досягнення безпеки у суспільстві й об’єднання зусиль світового співтовариства щодо виховання підростаючих поколінь у дусі дотримання прав людини.

Захід було завершено демонстрацією документального фільму про головні принципи прав людини: рівність людей незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії; право кожного на життя, свободу та особисту недоторканість; рівність усіх перед законом; право на свободу пересувань та вибір місця проживання; право на громадянство; право на свободу переконань; право на мирні збори; право на участь в управлінні громадськими та державними справами тощо.

Проведення тижня права в університеті сприятиме піднесенню на вищий рівень правової освіти. Щоб вміти відстоювати свої права, їх треба знати. Усвідомлення своїх прав та вміння ними користуватись – невід’ємна частина якісного життя.

Світлана ДЕНИСЮК,
доктор політичних наук, професор,