ОСНОВНИЙ ЗАКОН УКРАЇНИ – КОНСТИТУЦІЯ

28 червня 1996 року було прийнято Конституцію – Основний Закон України. Кафедра суспільно-політичних наук провела круглий стіл, який було присвячено 21-й річниці Конституції.

У цьому заході взяли участь викладачі, співробітники кафедри і студенти  першого курсу.04_07_2017

Україна пройшла складний шлях до прийняття нинішнього Основного Закону. Першою конституцією на території Європи були «Пакти й Конституції законів та вольностей Війська Запорозького». Вона була прийнята 5 квітня 1710 року, автором її був гетьман війська запорозького Пилип Орлик. Нею Пилип Орлик зобов’язувався обмежити гетьманські прерогативи, зменшити експлуатацію, зберегти особливий статус запорожців і боротися за політичне й церковне відокремлення України від Росії. Конституцію України одразу по її прийнятті визнали уряди Швеції та Туреччини. Вона й сьогодні вражає своєю актуальністю й високим правовим рівнем.

04_07_2017_1

Нинішня ж Конституція мала б виконувати свою основну роль – гарантувати громадянам всі права та свободи. Як свідчать соціологічні опитування, громадяни України незадоволені станом виконання гарантованих прав і свобод. Вони вважають, що виконавчі органи центральної влади та органи місцевого самоврядування не докладають необхідних зусиль, щодо реалізації прав і свобод громадян. В той же час вражає низький рівень громадян щодо знання окремих положень Конституції.

04_07_2017_3

Студенти та викладачі кафедри згадували той день, коли було прийнято Конституцію, очікування громадян на демократичні зміни у суспільстві, можливість мати свою справу, активно брати участь у державних справах та мати можливість утворювати політичні партії за власними пріоритетами. Не всі очікування справдилися, але Україна має можливість користуватися Конституцією європейського зразка. Народ України може вирішувати багато питань, користуючись правами та свободами людини та громадянина, використовувати свою свободу вибору та можливість формувати такий парламент, на який він заслуговує, але для цього треба знати і шанувати Основний Закон України – Конституцію.

Ірина ПОХИЛО,
кандидат політичних наук,
доцент кафедри суспільно-політичних наук ВНТУ

 

ОСНОВНИЙ ЗАКОН УКРАЇНИ – КОНСТИТУЦІЯ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>