НОВИЙ ФОРМАТ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ ІНСТИТУТУ СОЦІАЛЬНО-ГУМАНІТАРНИХ НАУК ВНТУ

5aa9393e089d35aa939406c487

14-16 березня Інститут соціально-гуманітарних наук провів щорічну наукову конференцію, яка традиційно розпочалась із пленарного засідання. Цього року конференція була приурочена 75-річчю академіка Бориса Мокіна, який очолював ВНТУ 21 рік — з 1989-го по 2010-й.

14_03_2018_714_03_2018_6

Привітали ювіляра доктор технічних наук, професор, ректор ВНТУ Володимир Грабко, доктор політичних наук, професор директор Інституту соціально-гуманітарних наук ВНТУ Світлана Денисюк, професор, директор Культурно-мистецького і просвітницького центру ВНТУ Тамара Буяльська.

Різноманітність напрямів діяльності Інституту соціально-гуманітарних наук продемонстрували доповідачі.

25_03_2018_125_03_2018_4

Студентка факультету менеджменту та інформаційної безпеки Катерина Подолянчук вже три роки поспіль є членом команди Enactus ВНТУ, що розробляє бізнес-проекти соціальної дії, зупинилась на соціально-психологічних проблемах довкілля.

Вікторія Міронова виголосила свою доповідь англійською «lost in translation».

На конференції було презентовано соціальний проект «Всеукраїнський правовий диктант», який спільно з Експертною юридичною службою (Володимир Кащук) буде реалізовано у квітні 2018 року в нашому університеті. Дослідження правової грамотності та рівня правосвідомості є дуже актуальним, тому вже вдруге проводитиметься серед студентів ВНТУ, а результати будуть проаналізовані викладачами кафедри суспільно-політичних наук.

15-16 березня 2018 року відбулись засідання секцій, які працювали на базі кафедр (філософії та гуманітарних наук, суспільно-політичних наук, мовознавства, іноземних мов, фізичного виховання) із залученням лабораторії соціологічних досліджень ВНТУ і служби психологічної підтримки ВНТУ.

Фотозвіт роботи секції "Соціологія":

IMG_0493IMG_0498

IMG_0496IMG_0491

IMG_0490IMG_0495

IMG_0492

Новою ідеєю цього року було запрошення вчителів та учнів КЗ «Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів–гімназія № 23 Вінницької міської ради»(https://sch23.edu.vn.ua/ ). Учні у своїх доповідях піднімали актуальні питання підліткової злочинності, процесів декомунізації у Вінниці, історії України, сленгу в англійській мові, формування повідомлень у ЗМІ та ін. Наші гості виступали на секціях англійської мови, культурології, політології і права, історії України.

25_03_2018_225_03_2018_3

Особливо хочеться подякувати за організацію і розвиток наукових досліджень директору загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів–гімназії № 23 – Наталії Богар, заступнику директора з навчально-виховної роботи – Олені Статкевич, вчителю історії та правознавства – Галині Паламарчук, вчителю англійської мови – Лілії Шимчук,  вчителю української мови та літератури – Галині Форись та іншим учасникам і організаторам. А наукові проекти, результати яких оприлюднені їх ученицями Марією Бондар, Юлією Скорбач, Дар’єю Мороз, Олександрою Шуберт, вражають глибиною і масштабністю.

Науковими ідеями та їх реалізацією поділились гості з державного професійно-технічного навчального закладу «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище» (  http://vmvpu.vn.ua/). У своїх доповідях викладачі та учні піднімали найактуальніші питання, які стосуються розробки підходів у роботі з особливими учнями, змісту педагогічних умов застосування новітніх технологій у процесі підготовки кваліфікованих робітників, висвітлення трагічних сторінок з життя людей в роки масових репресій, історико-культурного дослідження Вінниччини тощо.

Хочеться відзначити суттєвий вклад у розвиток наукових досліджень та підтримку обдарованої молоді директора ДПТНЗ «Вінницьке МВПУ» – Олександра Дмитрика, заступника директора з виховної роботи – Людмили Білої, викладачів Наталії Гавриш, Наталії Жили, Віталія Кермаша, Миколи Вижги, завідуючої бібліотеки Наталії Січкоріз, члена НСЖУ, бібліотекаря – Наталії Андрійчук, Тетяни Петлівничої та інших. Вони – не лише гарні організатори, але й аналітики, автори цікавих наукових доробків.

Учениці ДПТНЗ «Вінницьке МВПУ» розповідали про роль жінки у розбудові сучасної України (Тетяна Жила), про результати дослідження урочища Городище – Сабарівський лісовий масив (Зоя Рожко), про репресоване краєзнавство Вінниччини (Аліна Буряк) та ін.

25_03_2018_5IMG_0495

Після засідання секцій гості відвідали музеї нашого університету. Адміністрація ВНТУ висловлює щиру подяку викладачам, студентам, вчителям і учням за активну участь та зацікавленість у проведенні досліджень з актуальних питань.

За підсумками конференції ІнСГН опубліковано 292 тези, з якими можна ознайомитись за адресою   https://conferences.vntu.edu.ua/index.php/all-hum/all-hum-2018.

Світлана ДЕНИСЮК,
доктор політичних наук, професор,
директор Інституту соціально-гуманітарних наук ВНТУ

Фотогалерея ХLVII регіональна науково-технічна конференція ВНТУ. Пленарне засідання