«МОДНИЙ» ТРЕНД: ЖІНКИ І ДІВЧАТА У STEM-КОМПАНІЯХ

20 грудня у нашому університеті відбулись заходи, спрямовані на підтримку та розвиток дівчат і жінок-лідерів у STEM галузях. Зазначу, що STEM – це абревіатура для позначення науково-технічних спеціальностей (science – наука, technology – технологія, engineering – інженерія, mathematics – математика).

Об 11.00 зустрілись учениці закладів «НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія № 23 ВМР», «НВК: ЗОШ І-ІІІ ступенів № 15 ВМР», ДПТНЗ «Вінницького міжрегіонального вищого професійного училища» і студентки ВНТУ з представницями ініціативної групи Дівчата STEM від Центру «Розвиток Корпоративної соціальної відповідальності». Генеральний партнер – SAP Ukraine.

04_12_2017

Програма Дівчата STEM вже другий рік поспіль активно підтримує дівчат у STEM спеціальностях. Цей проект спрямований на подолання гендерних стереотипів при виборі професії, а також на підвищення віри дівчат у власні здібності та можливості. За минулий рік реалізації програми відбулись зустрічі у Києві, Львові, Харкові та Одесі, їх відвідало понад 550 дівчат STEM спеціальностей.

Вінниця стала п’ятим містом, в якому пройшла взаємодія за програмою Дівчата STEM, і першим містом у програмі 2017-2018 р. Захід відкрив перший проректор з науково-педагогічної роботи ВНТУ, професор Олександр Романюк, який поділився досягненнями студенток, розповів про перемоги і здобутки жінок-науковців  університету.

Далі Оксана Ізакова презентувала програму та умови конкурсу «Чому я обираю STEM?», що викликало чималий інтерес аудиторії. Дівчата мали змогу познайомитись  із жінками, які побудували успішну кар’єру в науково-технічній сфері, які є яскравими прикладами того, що робота у STEM галузі не лише для чоловіків.

Найцікавішою частиною зустрічі було вільне спілкування із ТОП 20 надихаючих жінок у STEM 2017-2018. Про себе, свій життєвий шлях, про вибір професії  розповідала Марина Негрей, кандидат економічних наук, доцент НУБіП. Пані Марина запропонувала дівчатам виконати цікаву вправу на тему «Я у майбутньому». Учасниці заходу писали, якими вони себе і своє життя бачать через 5, 10 та 15 років, що потрібно зробити, щоб досягти успіху STEM сфері, яка є високоприбутковою.

Продовжила тепле спілкування з дівчатами Ольга Скидан, старший віце-президент компанії Miratech. Вона почала розповідь з того, що неймовірно рада повернутись у свою альма-матер ВНТУ, адже  Ольга Скидан була студенткою нашого університету. Під час спілкування із дівчатами, вона розповіла про вимоги до працівників у компанії, про можливості працевлаштування для студенток ВНТУ.

Під час фінальної дискусії учасниць із надихаючими жінками, присутні прийшли  висновку, що дівчат потрібно мотивувати та знайомити із такими рольовими моделями, які допоможуть їм вірно обрати професію.

Деталі  про конкурс «Дівчата STEM» – FB сторінка @divchataSTEM.

04_12_2017_1

Після спілкування із дівчатами відбувся круглий стіл на тему: «Технологічний пакт щодо розвитку жінок у STEM компаніях». Організатори – Громадська спілка «СТЕМ-коаліція», Центр «Розвиток КСВ», ініціатива Дівчата STEM, за підтримки Міністерства закордонних справ Нідерландів. Партнер заходу виступив наш  університет, а саме, Інститут соціально-гуманітарних наук.

Нині технології визначають розвиток держави, різних сфер суспільного життя тощо. Тому актуальним є підтримка STEM галузей, STEM освіти тощо.  Технологічний пакт – це ініціатива для підтримки і розвитку жінок-лідерів у STEM-галузях. Сьогодні 80% робочих місць вимагають фундаментальних знань у STEM, а потреба у STEM спеціалістах збільшиться до 2020 року на 16,8%. Проте сьогодні  серед усіх працівників у STEM галузях лише 23% жінок. З кожним кар’єрним кроком кількість жінок зменшується: на рівні директорів у STEM галузях жінок вже 17%.

Розпочала круглий стіл голова правління «СТЕМ-коаліції», завідувача кафедрою комп’ютерних наук Київського національного університету культури і мистецтв Олена Чайковська з презентацією проблематики гендерної рівності. Розповіла, що пакт є документом для просування жіночого лідерства у STEM компаніях, котрий будуть підписувати топ менеджери. Круглий стіл був організований для того, щоб представники Вінницьких компаній, університетів та місцевої влади ознайомились зі змістом технологічного пакту, розглянули низку питань щодо його впровадження. Важливим моментом є зобов’язання компаній підтримувати і просувати жінок STEM компаніях Вінниччини.

Учасниками круглого столу були представники Вінницьких університетів, STEM організацій, міської ради, зокрема, Ганна Давиденко, Ірина Герасімова, Олена Зінько, Оксана Залюбівська, Алла Бобрук, Ірина Головашенко, Олена Ліщун, Олена Слободянюк, Анатолій Теклюк, Микола Прищак та інші.

Учасники круглого столу акцентували увагу на тому, що необхідно долати стереотипи щодо жіночого лідерства у STEM компаніях, ділитись із дівчатами  історіями успіху та своїми досягненнями.

Вінницький національний технічний університет є членом STEM-коаліції, запрошує дівчат на навчання і надає різноманітні можливості для особистісного розвитку студенток.

Науково-технічна бібліотека ВНТУ підготувала виставку літератури щодо проблематики гендеру. А безпосередньо в заході взяла участь методист бібліотеки Наталя Банкова.

Дякую директорам школи-гімназії № 23 Наталії Богар, школи № 15 Тетяні Василевській і профучилища ОлександруДмитрику за підтримку громадських ініціатив та розвиток STEM галузей в Україні.

Світлана ДЕНИСЮК,
директор Інституту соціально-гуманітарних наук,
доктор політичних наук, професор,
член Громадської спілки «СТЕМ-коаліція»

«МОДНИЙ» ТРЕНД: ЖІНКИ І ДІВЧАТА У STEM-КОМПАНІЯХ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>