Зустріч студентів з нідерландським письменником Кором Роосом

Історію змінити неможливо. Але вкрай важливо знати та передавати новим поколінням інформацію про все світле, хороше, а також трагічне, що в ній відбувалось. Наша історія, на жаль, має  сумні сторінки. Однією з таких сторінок є трагедія єврейського народу, Голокост.

Один із найважливіших напрямів гітлерівського  терору в роки Другої світової війни визначався расистською теорією нацистів. Винищення «неповноцінних»  народів та етнічних груп стало основною лінією політики Берліна на Сході Європи. Німці доклали чимало зусиль, щоб забезпечити наукове обґрунтування своєї теорії про винятковість арійської раси. Україна поряд з іншими європейськими державами стала жахливим полігоном фашистського конвеєру смерті.

Голокост виражався в систематичному переслідувані і вбивстві 6 мільйонів євреїв нацистським режимом і його прихильниками. Загальну кількість загиблих українських євреїв можна оцінити в 1,8 млн. чол. У цілому Україна втратила близько 70% довоєнного єврейського населення. Це було складовою частиною трагедії Голокосту.

3 листопада викладачами та співробітниками кафедри суспільно-політичних наук була організована зустріч студентів з нідерландським письменником Кор Роосом, автором  книги спогадів євреїв, які стали жертвами та свідками  трагічних подій  Голокосту 1941-1944 рр. в Україні «Народжені страждати».

 1   20

   З 2008 р. Кор Роос регулярно відвідує Ізраїль, де спілкується з людьми, що пережили страшну трагедію та прагне зафіксувати їх спогади, щоб унеможливити повторення таких жахливих подій у майбутньому. Адже пам’ять та історія – тісно пов’язані категорії. Письменник розповів, що в Україні в роки фашистської окупації було створено близько 180 концтаборів і 50 гетто, в яких багато євреїв загинуло від голоду та холоду. Але більшість громадян єврейської національності було розстріляно. Згадав і про факти масового винищення євреїв у м. Вінниці. Щоб вижити, багатьом з них довелося тікати  та переховуватися. Рятували життя євреям і місцеві жителі, ризикуючи власним. Тож і увійшли в історію як «Праведники народів світу».

   Зворушливим та емоційним виявився зміст відеоматеріалів, які були запропоновані для перегляду.

22    image-0-02-05-a2f72714b9d83148c20c299028b119e8b7a825e55e7d01ab27e8e4a2d5da6ce9-v

img_20161103_160132789

 

Ці події страшні у своїй жорстокості, але разом з цим вони слугують нагадуванням для попередження повторення минулого, не тільки антисемітизму, але і будь-якої форми расизму.

Підготувала: Годлевська В.Ю.

Зустріч студентів з нідерландським письменником Кором Роосом
 • 22.12.2016 в 21:27
  Permalink

  На зустрічі з видатною людиною задумуєшся про небуденні речі, серйозні речі. Поспілкувавшись із Кром Россом переживаєш болючі відчуття від самого факту страждань твоїх предків. Ця інтернаціональна зустріч сильно впливає на самосвідомість людини. Зустріч була чудовою!

  Відповісти
 • 22.12.2016 в 21:35
  Permalink

  Класно що наш університет відвідують закордонні письменники, але хотілось би щоб частіше відвідували і наші письменники

  Відповісти

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>