До 150-ої річниці з дня народження Михайла Грушевського

“У такій страшній боротьбі треба бути

свобідним і незв’язаним! Се перша умова і велика

необхідність — вимога самостійності, котрої

тому мусять до останнього боронити всі, кому

дорогі інтереси України і її трудового народу”

М.Грушевський

 

М. Грушевський (1866-1934 рр.)

29 вересня минає 150  років з дня народження Михайла Грушевського, вченого світового рівня, творча спадщина якого складає близько двох тисяч праць з історії, історіографії, літератури, етнографії, археології, соціології, фольклору.

Як зазначав сам М.Грушевський, «є події, що по короткім часі мають виключно історичне, сказати б, антикваричне значення; є знов такі, що служать вихідною точкою для дальших поколінь на довгий час, сотворюють для них цілком нові обставини життя, виносять на верх змагання й ідеї, що стають боєвим прапором для віків, святощами для одних і страхом для других». Саме такого звучання набувають сьогодні роковини М.Грушевського, адже з багаторічного небуття повертаються його ім’я й безцінний історичний досвід. Діяльність і творчість М.Грушевського створили цілу епоху в інтелектуальному, науковому, національно-культурному і державному розвитку  України. У переломний період в житті української нації відчувається потреба наново оцінити творчу спадщину М.Грушевського як державотворця і засновника української наукової національної історіографії.

29 вересня проф. Годлевською В.Ю. був проведений захід, присвячений зазначеній події. Доповідачка зробила акцент на  роль М. Грушевського в українській історії, оскільки кожен народ повинен пам’ятати тих, хто своєю діяльністю  та творчістю безпосередньо вплинув на формування власної держави. Саме до таких унікальних і геніальних людей належав Михайло Грушевський.

Для ознайомлення з життям та творчістю видатного вченого студентам було запропоновано для перегляду документальний фільм.

12345     100_3765

100_3790                    1234567

 

До 150-ої річниці з дня народження Михайла Грушевського

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>