Правознавство

Анотація  дисципліни «Правознавство» Право

Важливе значення правової освіти в сучасному суспільстві зумовлюється тим, що право регулює найважливіші відносини між громадянами, установами, підприємствами та організаціями.

Обізнаність у праві є виявом елементу загальної культури людини, сприяє кращому використанню та захисту кожним своїх прав.

Становлення України як демократичної держави, правової держави, переведення її економіки на рейки ринкових відносин вимагають широких правових знань майбутніх фахівців всіх галузей народного господарства в тому числі і майбутніх інженерів. Вивчення студентами вищих навчальних закладів курсу “Правознавство” – це необхідний крок до завершення становлення не тільки фахівця–інженера, але й громадянина, особистості, яка повинна мати досить повне уявлення про свою державу, про її Основний закон, про систему законодавства, знати галузі права та питання які вони мають вирішувати.

Запропонована програма віддзеркалює сучасний стан законодавчої бази України, наявність кодифікованих актів з тих чи інших галузей права, механізм реалізації законів та підзаконних актів на території нашої держави.

Вивчення курсу “Правознавство” покликано формувати у студентів чітке уявлення про систему права України та інші важливі положення, а саме:

– ознайомитись та засвоїти основи конституційного права України;

– вивчити головні інститути конституційного, сімейного, адміністративного та кримінального права;

– переконатися щодо ефективності права як засобу регулювання суспільних відносин;

– вміти використовувати у практичній діяльності правові знання, реалізовувати й захищати свої суб’єктивні права і законні інтереси, виконувати юридичні обов’язки.

В результаті вивчення курсу студенти повинні вміти правильно розуміти й застосувати норми конституційного, сімейного, адміністративного та кримінального права, самостійно поповнювати і поглиблювати свої знання, визначити, обґрунтувати і обстоювати свою правову позицію, захищати право і свободи, законні інтереси, громадян, інтереси держави і суспільства.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>