День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни

22 червня, в Україні проходять заходи до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Пам’ятна дата була встановлена указом президента України від 17 листопада 2000 р.20 травня 2011 р. Верховною Радою було ухвалено постанову “Про запровадження в Україні особливої церемонії – проведення 22 червня кожного року Хвилини пам’яті по загиблих у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.” 

День скорботи

Сьогодні виповнюється 75 років від тієї дати, коли Німеччина без оголошення війни вторглася на територію СРСР. Вторгнення супроводжувалося нанесенням масованих ударів по військових і стратегічних об’єктах, а також населених пунктах.

Під час війни в Україні загинуло  5,5 млн. мирного населення. Втрати України на фронтах оцінюються в 2,5 млн. осіб; 2,5 млн. українців було примусово вивезено до Німеччини.  В Україні було зруйновано понад 700 міст (40 % міст СРСР, зруйнованих внаслідок війни), 28 тис. сіл. У війні загинув кожен п’ятий українець. Серед військовослужбовців призову на літо 1941 року уціліли тільки 3% з загальної кількості.Спалено 319 000 господарств, на Лівобережній Україні був зруйнований кожен четвертий будинок.Виведено з ладу 5600 мостів, зруйновано 33 000 шкіл, технікумів, 18 000 медичних установ.

У цей день ми згадуємо усіх загиблих – на фронті, в тилу від голоду та поневірянь, тих, кого закатували у концентраційних таборах, розстріляли у в’язницях і таборах НКВС. Гірка доля не оминула жодної української родини. Цей біль ми відчуваємо і понині.

Слава їм, вічна і світла пам’ять!

Підготувала Годлевська В.Ю.
День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>