ДЕЛЕГАЦІЯ ВНТУ НА СВЯТКУВАННІ 25-ОЇ РІЧНИЦІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ТУРКМЕНІСТАНУ

Надзвичайний і Повноважний посол Туркменістану в Україні Нурберди Аманмурадов провів святковий прийом на честь 25-ої річниці Незалежності Туркменістану. Від ВНТУ на свято запросили ректора Володимира Грабка, професорів Світлану Денисюк та Валерія Корнієнка.

20_11_2016_2

Привітати Главу дипломатичної місії в цей день прибули колеги дипломати, представники духовенства, українські політики, громадськість, ЗМІ.

Серед гостей були Надзвичайні і Повноважні Посли Афганістану, Вірменії, Болгарії, Угорщини, Киргизстану, Казахстану, Узбекистану, Таджикистану, Ірану, Ізраїлю, Молдови, Кувейту, Саудівської Аравії, Румунії, Грузії, Сирії, Сербії, Індонезії, Палестини, Судану, Пакистану.

День незалежності є головним національним святом Туркменістану. Відзначається він щорічно 27 жовтня в пам’ять про набуття Туркменістаном незалежності від Радянського Союзу в 1991 році. Цей день золотими літерами вписаний в славну історію туркменського народу і є важливою сторінкою новітньої епохи Туркменістану.

27 жовтня 1991 року Верховною радою Туркменської РСР був прийнятий закон «Про незалежність і основи державного устрою Туркменістану». Ця дата і вважається днем проголошення незалежності Туркменістану. Туркменська Радянська Соціалістична Республіка проголосила свій державний суверенітет однієї з останніх.

Як і в більшості інших держав колишнього СРСР,  День незалежності в Туркменістані відзначається дуже масштабно і яскраво. У більшості міст країни проводяться масові народні гуляння, концерти та інші святкові заходи. На центральній площі столиці Туркменістану, Ашхабада, проводиться військовий парад. А завершують свято салюти і феєрверки, що стали вже традиційними.

Напередодні свята також проводяться церемонії нагородження найбільш видатних діячів політики, спорту, мистецтва і культури в Туркменістані.

Сьогодні в державі успішно втілюються в життя масштабні програми, реалізуються соціально-економічні проекти, досягнуті вражаючі успіхи в соціальній сфері. 2016 рік відзначається як рік «Шанування спадщини і перетворення Вітчизни».

Туркменістан є молодою державою – середній вік керівників вищої ланки складає 42 роки. На тлі виявлення повної поваги і вшанування старійшин, використанні їхнього досвіду і мудрості, в країні систематично ведеться робота над просуванням молодих кадрів у сфері управління.

Надзвичайний і Повноважний посол Туркменістану в Україні Нурберди Аманмурадов організував святкування в InterContinental Kyiv. Поряд із виставками картин, книг і народної творчості, відбувався концерт і частування гостей вишуканими національними стравами.

20_11_2016_120_11_2016

Сьогодні Україна та Туркменістан активізують політичний діалог та значно розширюють торгово-економічне і культурне співробітництво.

Світлана ДЕНИСЮК,
доктор політичних наук, професор кафедри суспільно-політичних наук ВНТУ

 

ДЕЛЕГАЦІЯ ВНТУ НА СВЯТКУВАННІ 25-ОЇ РІЧНИЦІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ТУРКМЕНІСТАНУ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>